logo

ANAX - Zimní přikrmování ptáků

10.01.2022 

  • Domů
  • ANAX - Zimní přikrmování ptáků
https://www.ddmsmirice.cz//public/galerie/uf/2021_2022/2021_12_krm3

ANAX - Zimní přikrmování ptáků

10.01.2022

Členové přírodovědného kroužku tradičně přikrmují v zimním období ptáky, především drobné pěvce.

Druhým rokem probíhá přikrmování na školním pozemku. Opět jsou zde vyvěšena krmítka vyrobená z odpadních materiálů, kterým tak byl dán další smysl existence, než skončí v kontejneru na recyklaci surovin. Více se o výrobě a vyvěšení krmítek dozvíte na stránkách kroužku ANAX ve fotogalerii ZDE.
S přikrmováním pomáhají i děti ze školní družiny, které se tak učí o krmítka pečovat a vědí, co do nich ptákům mohou dát a co sem v žádném případě nepatří! Více ze družiny ZDE.
Protože krmení probíhá pravidelně, ptáci se sem naučili za potravou zalétat. My je tak můžeme pozorovat a naše výsledky jsme též odevzdali ČSO v rámci jejich akce Ptačí hodinka. Více z našeho pozorování ZDE.

Velice uvítáme, když např. v rámci rodinné procházky zavítáte na školní pozemek, který je přístupný, dosypete do krmítek a případně nám předáte zprávu o vašem pozorování zdejších ptáků. Předem děkujeme.

(autor foto: Tomáš Hlaváček)


14

Nové články


KROUŽEK BADMINTONU SE ROZLOUČIL S ROKEM 2021 VÁNOČNÍM TURNAJEM
KROUŽEK BADMINTONU SE ROZLOUČIL S ROKEM 2021 VÁNOČNÍM TURNAJEM

Místo zrušeného turnaje mezi DDM našeho okresu v Chlumci nad Cidlinou si naši mladí ...

17.12.2021


Střelci měli napilno
Střelci měli napilno

Podzimní soutěže střeleckého kroužku

11.12.2021


TVOŘIVÁ DÍLNIČKA PRO DĚTI (Smiřický vánoční jarmark)
TVOŘIVÁ DÍLNIČKA PRO DĚTI (Smiřický vánoční jarmark)

V sobotu 20. 11. 2021 se uskutečnil Smiřický vánoční jarmark, i přes epidemiologická ...

20.11.2021


Úspěch našich střelců v závodech IPSC ve Vsetíně
Úspěch našich střelců v závodech IPSC ve Vsetíně

Na střeleckých závodech sportovní dynamické střelby (IPSC) ve Vsetíně se v sobotu 13. 11. ...

13.11.2021


Podzimní prázdniny v Harrachově
Podzimní prázdniny v Harrachově

4 dny ve znamení zábavy, sportu, ale i objevování nových zajímavých míst.

03.11.2021


Aktuality


POLOLETNÍ A JARNÍ PRÁZDNINY S KAMARÁDY NA AKCÍCH DDM SMIŘICE

Vážení rodiče,

dovolujeme si pozvat Vaše děti na akce DDM Smiřice o pololetních a jarních prázdninách.
Pro děti při činnosti DDM neplatí nyní ve volnočasových aktivitách žádná omezení, na akce nebudeme muset tedy ani děti testovat.

PÁ 4. 2. 2022:             Výlet našeho výtvarného kroužku PŘÍRODA V UMĚNÍ I V KORUNÁCH Stezka korunami stromů Krkonoše (stezkakrkonose.cz) + Galerie města Trutnova (gamt.cz) - leták a přihláška ZDE

PÁ 4. 2. 2022:             BRUSLENÍ, hokej i krasobruslení v Jaroměři - leták ZDE a přihláška ZDE

PÁ 4. 2. 2022:             KINO BIO CENTRÁL  pro nejmenší, film Zpívej 2: https://www.csfd.cz/film/484973-zpivej-2/prehled/ - leták ZDE a přihláška ZDE

PÁ 4. 2. 2022:             TURNAJ V BADMINTONU pro děti od 4. třídy (tělocvična ZŠ Smiřice) – pro kroužek badmintonu i ostatní zájemce - leták ZDE

PO 7. 2. 2022:             LASER GAME + AQUAPARK Pardubice (pouze pro plavce)

ÚT 8. 2. 2022:             FLY ZONE zábavní park https://www.fly-zone.cz/ + STŘEDISKO EKOLOGICKÉ VÝCHOVY SEVER v Hradci Králové

ST 9. 2. 2022:              IQLANDIA Liberec https://iqlandia.cz/

ČT – PÁ  10. – 11. 2. 2022       dvoudenní výlet OLOMOUC: dětský vědecký park PEVNOST POZNÁNÍ Olomouc https://www.pevnostpoznani.cz/ZOO Olomouc https://www.zoo-olomouc.cz/,  AQUACENTRUM Olomouc (pouze pro plavce) http://www.aqua-olomouc.cz/atrakce-vnitrni-areal, ubytování v hotelu GARNI

Leták s přihláškami na ostatní akce ZDE.

AKCE PŘIPRAVILI:      Martin Ivan, Tomasz Raszka, Štěpánka Valášková (vedoucí výtvarného kroužku MALÝ a VELKÝ DA VINCI).

PŘIHLÁŠKY:                do středy 2. 2. 2022

Děti můžete přihlásit i na jednotlivé akce. Přihlášky přijímáme osobně + platba v hotovosti v DDM nebo mailem + platba na účet DDM Smiřice.
Mail pro přihlašování: sob@ddmsmirice.cz . Číslo účtu DDM Smiřice: 107-9339430297/0100. Uveďte prosím ve zprávě pro příjemce jméno dítěte.
Při přihlašování mailem před platbou prosím vyčkejte na potvrzení účasti, abyste nezaplatili, pokud by byla již akce obsazena.

Podrobné informace a přihlášky najdete v přílohách.

Těšíme se na setkání s Vašimi dětmi!

Hezký den a zdraví přeje Aleš Šob, DDM Smiřice
tel. 604 954 153

26.01.2022


PŘEDBĚŽNÝ DOTAZ NA ZÁJEM O DVĚ AKCE DDM SMIŘICE O LETNÍCH PRÁZDNINÁCH

Vážení rodiče,

kromě příměstských táborů, které zveřejníme později, zvažujeme také udělat pro děti v létě 2022 i něco nového, proto si dovoluji zaslat předběžný dotaz.
Níže uvedené akce se uskuteční, pokud bude o ně z Vaší strany zájem. Spěcháme, protože musíme rychle udělat závaznou rezervaci ubytování.
Podstatné je, zda budou naše ceny ještě vůbec pro Vás reálné, protože ceny za „všechno“ bohužel rapidně rostou.

Doba LT Borovice – 10-denních táborů za 5 400,- Kč – je bohužel dávno pryč, ceny výrazně vzrostly, v roce 2020 jsme ještě vyjednali cenu 390,- Kč za ubytování a 5x denně stravování na dítě a den.

Sami taky s rodinou cestujete, tak víte, že za takovou cenu s plnou penzí nás v roce 2022 už nikdo neubytuje.

Náš bývalý areál SEBA Borovice je teď v pronájmu CK Robinson a 10-denní tábor stojí od 7 290,- K do 7 790,- Kč. Můžete se přesvědčit:  www.ckrobinson.cz/?tabory/tabory-podle-mista

Na léto 2022 nabízíme dětem předběžně jeden 5-denní výlet do Plzně, s krásným programem, na místo pro nás z východních Čech atraktivní a vzdálené, kde to děti dosud neznají a mohlo by je to hodně bavit!

Odjedeme v pondělí ráno a vrátíme se unaveni v pátek večer s novými zážitky! Ubytování je za 475,- Kč, snídaně a večeře dohromady za 270,- Kč + veškeré vstupné + doprava, MHD apod. jsou zatím v jednání.

Expedice „Plzeň“ - cesta do neznámých krajin pro zvídavé děti

Termín: 11. 7. – 15. 7. 2022 

Ubytování: Apartmány U Gigantu, Vinohradská 15, Plzeň https://www.ugigantu.cz/

PONDĚLÍ ODPOLEDNE: Muzeum Loutek https://www.muzeum-loutek.cz/cs/

ÚTERÝ: ZOO Plzeň, botanická zahrada a DINO park   https://www.zooplzen.cz/      https://www.dinopark.cz/cz/plzen

STŘEDA: Zážitkový okruh Stezka Spejbla a Hurvínka  https://www.kudyznudy.cz/aktivity/zazitkovy-okruh-spejbla-a-hurvinka-v-plzni

ČTVRTEK: TECHMANIA Science Center  https://techmania.cz/cs/

PÁTEK DOPOLEDNE: Hledání ukrytého pokladu   https://muzeumstrasidel.cz

 

Dále nabízíme dětem 1. – 5. třídy také předběžně jeden týdenní pobyt v nádherném přírodním areálu Pecka, máme ho vyzkoušený ze školy v přírodě, není to daleko, jsou tam sportoviště a vaří se tam domácí strava. Tábor je obklopen lesy a v blízkosti je bazén.

Program bude hrací, sportovní a rekreační. Odjedeme v neděli ráno a děti se vrátí k rodičům odpočinuté v sobotu na oběd. Ubytování se stravováním 5x denně je za 530,- Kč za dítě a den, je to na 6 nocí, ostatní ceny za dopravu ze Smiřic, program, opékání buřtů apod.

jsou také ještě v jednání. Zatím jsme ani neřešili personální obsazení ani detailní program. Předpokládáme účast pracovníků DDM a mladých vedoucích, kteří nám pomáhali v minulých letech.

 

Pohoda! Nejsem „PECKA“ - týden v přírodě pro aktivní děti (pro děti od 1. do 5. třídy)

Termín:  31. 7. – 6. 8. 2022 (NE – SO)

Ubytování: pokoje s WC + sprchou ve dvou pavilonech   http://www.ubytovani-pecka.cz/ubytovani-v-pokojich

koupaliště (druhý - dolní kemp Pecka)  https://www.kemppecka.cz/sportoviste/koupaliste/

PROGRAM: hry a soutěže v přírodě, sportování, rozvíjení přátelských vztahů s kamarády a odpočinek po náročném školním roce 

Cena ani jedné z akcí ještě není přesně vypočítána a stanovena, ceny jsou stále v jednání, celková cena bude u každé z obou akcí v rozmezí 3 900 – 4 500 Kč. Před závazným přihlášením to budeme už samozřejmě vědět.    

V případě Vašeho zájmu PROSÍM o zaslání neformální předběžné přihlášky jako odpověď na mail sob@ddmsmirice.cz    (jméno a příjmení dítěte, na jakou akci) do čtvrtka 13. 1. 2022

Do Plzně by mohlo jet 20 dětí a na Pecku 30 dětí.  Pokud dáme dohromady dostatečný počet dětí, tak Vám pošleme po jarních prázdninách závaznou přihlášku. Záloha se závaznou přihláškou bude 1 000,- Kč, zbytek by byl splatný do konce května.

Pokud akce nedáme dohromady, nic se nestane, budeme však vědět, že musíme jít cestou pouze cenově dostupnějších nepobytových příměstských táborů (tam se neplatí ubytování a stravování, což je dnes, jak vidíte, zásadní položka).

DĚKUJEME Vám za případný zájem!

S pozdravem Aleš Šob, DDM Smiřice, tel. 604 954 153 

07.01.2022


Týden 25.- 29.10.2021

- kroužky se nekonají (ředitelské volno, prázdniny a státní svátek)
- na setkání se těšíme opět od pondělí 1.11.2021

22.10.2021


TRPASLÍCI na cestách

Vážení rodiče,

dovoluji si Vám zaslat nabídku výletního tábora pro nejmenší děti na nadcházející týden volna (25. – 29. 10. 2021). Děti si budou zejména hrát, o děti budete mít postaráno a můžete být v klidu a bez obav v práci.

Máme v DDM přihlášen rekordní počet dětí do kroužků, poprvé v historii přes 400 dětí, tak členům DDM na tábor jako poděkování tradičně výrazně přispějeme!

Obědy nejsou tentokrát zajištěny, někde to vůbec nejde a někde nám to nemohou zajistit kvůli velkému prázdninovému vytížení. V Tongu a v Lumpáriu si mohou děti koupit oběd individuálně v hodnotě kolem 100,- Kč.

S tím dětem případně pomůžeme. Jinak bude potřeba vzít jídlo a pití na každý den s sebou.

V Aquaparku Pardubice je hodně herních prvků a bazénů určených i pro úplné neplavce, proto tam s dětmi rádi jezdíme, a na malém prostoru máme děti plně pod kontrolou (můžete pro jistotu neplavce vybavit rukávky).

V ZOO Parku je pro děti připraven program s průvodcem, děti budou mít možnost kontaktu se zvířaty (hadi, ježci, želvy apod.).

Změna může nastat ještě u filmového představení, kdy ještě není dnes znám program, ale máme v plánu vidět jeden z nejkrásnějších animovaných filmů tohoto roku, navíc český film. Nyní se hraje ve 13.00 hodin, což by nám vyhovovalo.

Vedoucí tábora budou dvě naše vedoucí kroužků paní Jana Tichá (střelecké kroužky) a slečna Kristýna Valešová (STREET DANCE), které již naše příměstské tábory v minulosti vedly.

Na táboře  budu fungovat jako třetí vedoucí, vždy budu přebírat děti ráno v DDM, pojedu s výpravou dopoledne na místo výletu, ale odpoledne se zpravidla od tábora oddělím kvůli jiným důležitým povinnostem.     

Přihlášky přijímáme osobně nebo i naskenované mailem, úhradu je možné provést též osobně v DDM nebo na účet DDM: 107-9339430297/0100. Jako zprávu pro příjemce prosím uveďte jméno dítěte.

Úhradu prosím proveďte, až Vám potvrdím přijetí přihlášky. Vzít můžeme 25 dětí. Přihlášky mailem posílejte prosím výhradně na mail: sob@ddmsmirice.cz

Více ZDE

Hezký den Vám přeje Aleš Šob, DDM Smiřice, tel. 604 954 153

20.10.2021


Praha: Maxipes Fík a Petřín

V pátek 29. 10. 2021 jedou naše dva výtvarné kroužky MALÝ DA VINCI a VELKÝ DA VINCI na výlet do Prahy, akce je otevřena i pro ostatní zájemce. Akci pro DDM připravila vedoucí kroužku Štěpánka Valášková.

Děti navštíví výstavu ilustrátora Jiřího Šalamouna v Museu Kampa, pak vyjedou lanovkou na Petřín, kde se na chvíli ztratí v Zrcadlovém bludišti a vyšlápnou si na Petřínskou rozhlednu s krásným výhledem na Pražský hrad.   

 PŘIHLÁŠKY NA OBĚ AKCE přijímáme do čtvrtka 21. 10. 2021 do 16.00 hod.

Více ZDE

Hezký den Vám přeje Aleš Šob, DDM Smiřice, tel. 604 954 153

20.10.2021


© DDM Smiřice | Všechna práva vyhrazena | Zásady ochrany osobních údajů (GDPR)

seo&grafika: Studio Kružítko | engine: SpeedWeb