logo

Loučení s prázdninami

01.09.2020 

  • Domů
  • Loučení s prázdninami
https://www.ddmsmirice.cz//public/galerie/uf/2019_2020/2020_08_rozlouceni_s_pr.

Loučení s prázdninami

01.09.2020

Předposlední sobotní odpoledne se konala již tradiční akce "Loučení s prázdninami".

Závěr prázdnin je každý rok ve znamení příprav dětí na nový školní rok. Abychom si ještě užili poslední dny před začátkem školy, uspořádalo Kulturní středisko Dvorana Smiřice, cyklozastávka U Apače a náš DDM akci pro děti i dospělé s názvem "Loučení s prázdninami".

Akce začínala v 15:00 soutěžemi pro děti. Od 16:15 bylo možné shlédnout vystoupení loutkového divadla ze Smiřic. Během celé akce mohly děti navštívit Ekokaravan se zábavně vzdělávacím programem na téma ochrany přírody, tvořivou dílničku pod vedením paní Věry Dvořáčkové, obdivovat uměleckého řezbáře pana Miroslava Kříže při práci nebo si nechat namalovat na obličej, co si přejí.

V sobotu odpoledne si k Apačovi našlo cestu asi 60 dětí. Ukončení hravého odpoledne bylo po 17. hodině.


20

Nové články


STŘELCI V PŘEDVÁNOČNÍM TÝDNU
STŘELCI V PŘEDVÁNOČNÍM TÝDNU

Na 14 dní bylo možné obnovit činnost některých kroužků (pracovalo 18 z našich 34 ...

18.12.2020


Zdobení stromků pro zvířata
Zdobení stromků pro zvířata

Zimní přikrmování ptáků se pro nás stalo tradicí.

16.12.2020


Pozdrav z koutku živé přírody nejen pro členy ANAXu
Pozdrav z koutku živé přírody nejen pro členy ANAXu

I když jsou kroužky zavřené, zvířata tu máme dál.

12.11.2020


Přírodovědný kroužek ANAX
Přírodovědný kroužek ANAX

Činnost kroužku probíhá venku v přírodě.

07.10.2020


Kroužky v září
Kroužky v září

23.09.2020


Aktuality


ÚPLNÉ UZAVŘENÍ DDM POKRAČUJE DO 22. LEDNA 2021

Vážení rodiče,

rozhodnutím vlády pokračuje uzavření všech kroužků DDM, prozatím platí toto opatření do 22. 1. 2021. Epidemiologická situace se nevyvíjí dobře, pokračování naší činnosti pro děti je nyní v nedohlednu.

DĚKUJEME za Vaši přízeň!

Aleš Šob, DDM Smiřice

08.01.2021


Nový rok v DDM

Vážení rodiče,

Od 4. 1. 2021 se po prázdninách do škol vrací už jen 1. a 2. třídy, kroužky DDM budou mít opět zavřeno. Oficiálně do 10. 1. 2021, ale bude se to určitě prodlužovat a ten zákaz bude platit dlouho. Může se opakovat rok 2020, kdy jsme do léta již kroužky neotevřeli. Zůstáváme myšlenkami pozitivní, třeba nějak zlepšení situace pomůže očkování.

Některé kroužky mohou dále pokračovat online, jako v říjnu a listopadu (příprava na přijímačky, STREET DANCE).

DĚKUJEME za Váš velký zájem o kroužky! Jako školy dostávají peníze podle počtu žáků, tak DDM také podle přihlášených dětí v kroužcích. Vaše důvěra nám tedy moc pomohla!

Několik málo dětí nemá ještě zaplaceno, prosím, uhraďte kroužek do 15. 1. 2021. Vím, že někdo vyčkával, jak to bude, pak se vše zrušilo a nemělo z Vašeho pohledu smysl platit. Nám ale ty peníze chybí účetně, když kompletujeme přihlášku + platbu. A po 31. 12. 2020 z té částky vznikne pohledávka. Děti pak budeme muset k 31. 12. 2020 z kroužku vyřadit.

O svoje peníze se nemusíte bát. Zatím jsme z nich neutratili ani korunu a máme je pro Vás uschované na vrácení.

Přesto jsme nezaháleli a dětem pro radost nakupovali nové učební pomůcky za peníze, které jsme ušetřili z akcí, které se nekonaly. Například máme úžasnou laserovou střelnici, kterou jsme si přáli již 10 let pro děti na tábory a dětské dny. Také máme nové vybavení na dětskou lukostřelbu. Dále nové podnětné pomůcky pro kroužek LEGO roboti, kroužek TLAPKY bude mít nové závodní překážky pro pejsky, nové pomůcky si pořídili Sportovní střelci, Lezecký kroužek a Florbal.

Hodně dětí jde k nám do DDM najisto, na vysněný kroužek a dělá několik let, co ho baví. Děti u nás ale mohou i jen zkoušet, hledat svůj talent. Někdo přeskočí během roku na jiný kroužek, další rok zkouší zase jiný. Časem si najde třeba v zálibě svou budoucí profesní dráhu na celý život. Máme vyzkoušeno, že děti se posouvají dopředu nejlépe za dobré slovo a pochvalu. U mých střelců a badmintonistů to tak jednoznačně funguje. A stejnou metodu používají i ostatní naši vedoucí. Chceme, aby se k nám vždy děti těšily!

Je skvělé, že toto vše svým dětem umožňujete!

Hradečtí hokejisté také jako děti hledali svůj talent a našli ho naštěstí v hokeji. Během dětství určitě přišli na to, že se nebudou živit zpěvem, a tak si dovoluji Vám na zakončení vánočních prázdnin zaslat toto video, pokud jste ho již neviděli, je úsměvné a milé. Vaše děti Vám to určitě zazpívají lépe:

Mountfield HK přeje všem veselé Vánoce!

A prosím, nezapomeňte své děti třeba ještě i dnes pochválit, zaslouží si to!

Hezký nový rok!

Aleš Šob, DDM Smiřice

01.01.2021


Pracující kroužky DDM od 7. do 18. 12. 2020

Víš si rady s češtinou?

Sportovní střelci

Keramika a výtvarné činnosti

LEGO roboti

Matematika pro bystré hlavy

ANAX – přírodovědný kroužek

TLAPKY – kynologický kroužek

Rybářský kroužek

Zdravotnický kroužek (koná se pouze 10. 12. 2020)

Roztleskávačky BERUŠKY

Roztleskávačky IRIS

Sportovní střelba z malorážových zbraní

Střelecký kroužek

STREET DANCE

15.12.2020


Některé kroužky mohou znovu zahájit činnost od 7. 12. 2020

Vážení rodiče!

Restart činnost kroužků máme od pondělí 7. 12., obecně pro všechny DDM v republice platí, že mají dovolené provozovat všechny kroužky, i sportovní (dokonce s výjimkou na nošení roušek při sportu či tanci). Bohužel tělesná výchova ve školách je stále zakázána. Z tohoto důvodu kroužky v tělocvičně ještě nemohou začít, protože tělocvična nebude do konce roku v provozu, škola tam nemůže mít vyučování, ostatní organizace tam také ještě nechodí (účastníci by museli mít při sportu roušky) a v tělocvičně by bylo velmi nehospodárné vytápět pouze pro DDM.

U všech ostatních kroužků mimo sportovních a tanečních platí, že všichni účastníci i vedoucí musí mít stále nasazené roušky. Kroužky mohou být v počtu 10 účastníků + vedoucí. V některých kroužcích bude nutné udělat organizační opatření, aby se počet dodržel.

Protože do vánočních prázdnin zbývá již jen 12 školních dní a riziko je stále vysoké, vedoucí kroužku může rozhodnout, zda se kroužek uskuteční či ne. Dostanete informaci elektronickou poštou či SMS o konání kroužku, případně vedoucí může provést mezi rodiči anketu, zda by byl o kroužek zájem. Stejně tak rodiče se mohou sami rozhodnout, zda své dítě na kroužek pošlou či ne.

Od DDM dostanete peníze zpět, i když se kroužek uskuteční a své dítě na kroužek nyní v prosinci nepošlete. Nebudeme dělat žádné rozdíly, budeme vracet úplně všem, tedy i dětem, které se zúčastní!

Přehledně: DDM vrátí rodičům poměrnou část poplatku od uzavření kroužků až do konce prosince!

Do běžného stavu fungování kroužků bychom se měli vrátit po vyhlášení PES stupně 2.

Děti již potřebují činnost ve volném čase jako sůl. A chybí jim třeba jen taková drobnost, jako je popovídat si s kamarády. Budeme se s dětmi opět těšit v DDM na viděnou!

Hlavně zdraví vám přeje Aleš Šob, DDM Smiřice

05.12.2020


Rozhodnutím vlády stále pokračuje uzavření kroužků DDM

Vážení rodiče, 

děti se 18., 25. nebo 30. 11. postupně vracejí do škol, ale rozhodnutím vlády zájmové kroužky DDM stále zůstávají uzavřeny.

Opět si Vás dovoluji ubezpečit, že Vám peníze za celou dobu uzavření DDM vrátíme.

Jak víte, nás a naše děti hlídá PES a ten nám dovolí kroužky znovu otevřít zřejmě až ve stupni nebezpečí 2 (v pondělí 23. 11. nastane teprve stupeň 4). Obávám se tedy, že se s dětmi v zájmových kroužcích uvidíme nejdříve po Novém roce.

Doba nám přinesla uvědomění, že štěstí a spokojenost   nemusíme nikde hledat, že ho máme v běžném, každodenním a mnohdy náročném životě. Snad se k němu brzy budeme moci vrátit!

Ať Vám děti dělají radost!      

   S pozdravem

Aleš Šob (za všechny pracovníky DDM Smiřice)

22.11.2020


© DDM Smiřice | Všechna práva vyhrazena | Zásady ochrany osobních údajů (GDPR)

seo&grafika: Studio Kružítko | engine: SpeedWeb