logo

Poznávací expedice Plzeň – cesta do neznámých krajin

15.07.2022 

  • Domů
  • Poznávací expedice Plzeň – cesta do neznámých krajin
https://www.ddmsmirice.cz//public/galerie/uf/2021_2022/2022_07_plz

Poznávací expedice Plzeň – cesta do neznámých krajin

15.07.2022

Od 11. do 15. 7. 2022 jsme vyrazili s 21 dětmi na dlouhý výlet vlakem do Plzně.

Tam se jen tak nepodíváme, proto nás čekaly neznámé zážitky.

V pondělí po příjezdu jsme stavěli v Pivovarském muzeu středověkou Plzeň v program Jak se žilo ve středověku, pak jsme dostali slušivé barevné přilby a trochu se báli v podzemí, které je pod celým náměstím.
Po ubytování a po večeři jsme ještě hráli společně hry.

V úterý jsme začali návštěvu ZOO a botanické zahrady skvělou sokolnickou ukázkou, dravci nám dokonce přistávali na rukou! Celý den jsme si užívali zvířátka a slunečný den jsme zakončili v Dino parku, viděli jsme příběh ztraceného mláděte a pobíhali jsme mezi řvoucími veleještěry. Večer ještě zbyly síly na malou sportovně dovednostní olympiádu ve Škoda sport parku.

Ve středu dopoledne jsme v Muzeum strašidel pomáhali chrápající princezně s výběrem ženicha (nevyšlo to, byl chudý) a našli kufr se ztraceným pokladem (to se povedlo!). Odpoledne jsme pak prošli 5,5 km dlouhý zážitkový lesní okruh Spejbla a Hurvínka kolem boleveckých rybníků se sportovními úkoly. Bylo vedro, bylo to náročné, ale nevzdali jsme to. Tedy ty sportovní úkoly. A pro dospělé byly dvojnásob těžké! Večer jsme odpočívali a vyrobili si náramek z provázků.

Ve čtvrtek jsme si celý den vydrželi hrát v TECHMANIA SCIENCE CENTER, občas byla nějaká velmi zajímavá ukázka, třeba hořícího tornáda, navštívili jsme 3D Planetárium, ale jinak jsme létali vzduchem, běhali a zkoušeli, co všechno fyzikální zákony a technika umožňují. Večer bylo ještě vyhodnocení olympiády a malá diskotéka na rozloučenou.

V pátek ráno už byly kufry sbaleny a čekal nás na rozloučenou s Plzní na náměstí Příběh na  niti, krásný program, kdy jsme navštívili se zájmem všechna tři patra Muzea loutek. Mohli jsme si s nimi hrát a vyzkoušet, co všechno různé druhy loutek dovedou. Viděli jsme 210 let starou loutku a třeba i původní loutky Spejbla a Hurvínka, kteří se v Plzni „narodili“. Na závěr jsme si malou papírovou loutku na památku sami vyrobili.

Program to byl opravdu velmi nabitý a náročný, děti jsme měli ale úžasné! Nikdo se neztratil, nikdo nic neztratil, všichni chodili včas na smluvené srazy, byla dobrá nálada, prostě děti byly moc fajn.

Bydleli jsme v penzionu U Gigantu, který jsme měli sami pro sebe, ubytování bylo výborné, jídlo bylo vynikající, personál byl velmi milý a ochotný a vycházel nám všemožně vstříc. Tak až někdy pojedete do Plzně, můžeme Vám doporučit toto ubytování: https://www.ugigantu.cz/    

A co říci závěrem! Děti byly opravdu soutěživé, šikovné a hodné, i od personálu penzionu pochválené, tak Vážení rodiče, DĚKUJEME VÁM!


44

Nové články


Shooter, are you ready?
Shooter, are you ready?

Na příměstský tábor Shooter, are you ready? se přihlásily děti ze střeleckých kroužků, ...

29.07.2022


Čas na dobrodružství
Čas na dobrodružství

Za krásného počasí proběhl od 18.7. do 22.7. příměstský tábor Čas na dobrodružství

22.07.2022


DOPRAVKA - naše radost
DOPRAVKA - naše radost

V době, když nemáme kroužky ani akce, již po mnoho let se věnujeme dopravce, tedy DOPRAVNÍ ...

30.06.2022


KRÁTKÉ OHLEDNUTÍ ZA KROUŽKEM LEGO ROBOTI 2021/2022
KRÁTKÉ OHLEDNUTÍ ZA KROUŽKEM LEGO ROBOTI 2021/2022

Děti se na kroužku seznámily s tématem konstrukce, stavby a programování robotů.

22.06.2022


Poznávání organismů - okresní kolo
Poznávání organismů - okresní kolo

Členové přírodovědného kroužku ANAX reprezentovali úspěšně naši školu na soutěži v ...

08.06.2022


Aktuality


Volné místo na výletní expedici do Plzně (11. - 15. 7. 2022)

Vážení rodiče,

dovoluji si Vám nabídnout uvolněné místo pro jedno dítě na prázdninovou výletní expedici DDM Smiřice do Plzně (11. – 15. 7. 2022).
Kromě zážitky nabitého programu (v příloze- LETÁK) bude ještě navíc pro děti program „Jak se žilo ve středověku“ a prohlídka historického podzemí.
Na expedici pojede 22 dětí, o celodenní i večerní program a o pedagogický dozor se budou starat p. Ivan, Raszka, Šob a naše externí vedoucí kroužků sl. Valášková a Steinová.

V případě Vašeho zájmu neváhejte kontaktovat pracovníky DDM.

Děkuji a přeji hezký den! Aleš Šob, DDM Smiřice, tel. 604 954 153

21.06.2022


Prosíme o podporu v soutěži

Každý den můžete poslat jeden hlas!

https://www.hybemesehezkycesky.cz/

V případě výhry nakoupíme dětem materiální vybavení do sportovních kroužků.

Na mapě nás najdete v mikroregionu JAROMĚŘ.

Další bonusový hlas můžete každý den zaslat prostřednictvím fotky ze sportovní aplikace, nebo vaší fotografie z momentu výkonu přes tlačítko PŘIDAT POHYB.

Děkujeme!

07.06.2022


KROUŽKY DDM SMIŘICE se po třech letech dočkaly svého finále!

Kroužky našeho DDM na konci května ukončily činnost v tomto školním roce. Po třech letech jsme mohli dokončit práci v jednotlivých kroužcích.
V tomto školní roce jsme měli na konci května zapsáno rekordních 418 dětí. Dětem, rodičům i vedoucím kroužků za přízeň a důvěru velice DĚKUJEME.
Pokud nám přijde od dětí nebo od rodičů pochvala nebo poděkování, je to pro nás povzbuzení a velká motivace do další práce! Víme, co se nám povedlo, ale mnohem více nás trápí, co se nám přes dobrou snahu nepovedlo. To rozhodně nepřehlížíme a budeme se snažit to napravit.

Nyní naše úsilí směřuje k přípravě všech akcí pro děti o letních prázdninách. Podrobné informace k jednotlivým akcím obdrží rodiče mailovou poštou nejpozději týden před akcí.

Na „Léto 2022“ máme přihlášeno 195 dětí. Loni byly děti naprosto úžasné a moc se na ně opět těšíme!

Přeji Vám krásné letní prázdniny!

Aleš Šob, DDM Smiřice

06.06.2022


Mini Setka - Boguszów-Gorce

V rámci spolupráce s partnerským městem Boguszów-Gorce vyjíždíme na běžecké závody, které se konají na sportovní stadionu u našich Polských přátel. 

Blížší informace naleznete v LETÁČKU
Přihláška na akci ZDE

13.05.2022


Liga škol v orientačním běhu

Ve středu 18. května 2022 se koná druhý závod Ligy škol v orientačním běhu, a to v okolí ZŠ Štefánikova v HK.

Tratě jsou vhodné i pro začátečníky (pro orientaci není nutná buzola). Průběh trati je zakreslen v mapě. Délky tratí jsou 1 – 3,5 km.

Letáček s přiháškou ZDE
Lísteček k udělení souhlasu rodičů ZDE

04.05.2022


© DDM Smiřice | Všechna práva vyhrazena | Zásady ochrany osobních údajů (GDPR)

seo&grafika: Studio Kružítko | engine: SpeedWeb