logo

Příměstský tábor SPORŤÁK

02.09.2020 

  • Domů
  • Příměstský tábor SPORŤÁK
https://www.ddmsmirice.cz//public/galerie/uf/2019_2020/2020_08_prim._tabor_sportak

Příměstský tábor SPORŤÁK

02.09.2020

Poslední týden v srpnu se konal příměstský tábor SPORŤÁK!

V termínu od 24.8. do 28.8. se uskutečnil příměstský tábor pro děti ze ZŠ a okolí. Tento týden jsme zvolili název tábora SPORŤÁK. 

Každý den tábora čekal na děti výlet za jiným dobrodružstvím.

V pondělí jsme navštívili Fajnpark v Chlumci nad Cidlinou. Zde si děti užily spousty zábavy. Postupně mohly využít atrakce v Hopsálkově, Bosově, Zvířátkově, Miniměstečku, zažily jízdu na sněhu prostřednictvím 10D kina a další aktivity. 

V úterý nás čekal turistický výlet. Vlak nás dovezl do Starkoče, odkud jsme šli pěšky na rozhlednu Žernov. Po vyběhnutí 92 schodů na 24 metrů vysokou rozhlednu se děti mohly rozhlédnout do okolí. Mohli jsme vidět vodní nádrž Rozkoš, Babiččino údolí, Orlické hory, Krkonoše a další krásy. Poté jsme vyrazili přes Rýzmburský altán, okolo Viktorčina splavu Babiččiným údolím až k památníku Babičky Boženy Němcové. Odtud už nám zbýval jen kousek na vlakové nádraží v České Skalici, odkud jsme se vlakem přesunuli zpět do Smiřic. Po celé cestě úterního výletu na děti čekaly úkoly, které musely na daném stanovišti splnit, aby mohly pokračovat dále. Celkem jsme zdolali po svých neuvěřitelných 17 km. Děti zasloužily velký obdiv.

Středa byla opět ve znamení turistiky. Z nádraží ve Svobodě nad Úpou jsme se vydali do prudkého stoupání po zelené turistické značce. Naštěstí nebylo tak dlouhé a zbytek cesty jsme už mohli vesele pokračovat po rovině. Po cestě jsme se zastavili v areálu Retroparku Sejfy, kde se odvážnější a otužilejší vykoupali na zdejším koupališti, zahráli si přehazovanou a občerstvili se v místním kiosku. Pak už následoval jen přesun na nádraží v Mladých Bukách.

Ve čtvrtek jsme se vydali vyzkoušet své fyzické a psychické možnosti do lanového parku v Pardubicích. Za vedení zkušených instruktorů mohly děti, kterým již bylo 10 let, absolvovat vysoké lanové aktivity, kde musely předvést jak fyzickou sílu při překonávání překážek, tak psychickou odolnost při pohledu z 10 metrové výšky. Na konci cesty čekal děti velký skok s houpačkou, který si děti velice užily. Menší děti zatím absolvovaly závod na nízkých lanových aktivitách, zaskákaly si na skákacích hradech, trampolínách a lezly po umělé lezecké stěně. Po náročném programu následovala projížďka lodí s názvem Arnošt z Pardubic, na které si děti mohly vychutnat výbornou zmrzlinu. 

Páteční dopoledne měly děti na programu střelecké závody na střelnici ve Smiřicích a atletický výceboj v zámeckém parku. Po skvělých výkonech nás čekal výborný oběd v jídelně v Holohlavech. Odpoledne patřilo soupeření ve stolním fotbálku, X-Boxu a taneční podložce zakončené sladkou odměnou v podobě zmrzliny u Apače.

Ve fotogalerii se můžete podívat na pár fotografií z celého týdne. Více fotografií je k dispozici v DDM k přenesení na flash disk.


32

Nové články


STŘELCI V PŘEDVÁNOČNÍM TÝDNU
STŘELCI V PŘEDVÁNOČNÍM TÝDNU

Na 14 dní bylo možné obnovit činnost některých kroužků (pracovalo 18 z našich 34 ...

18.12.2020


Zdobení stromků pro zvířata
Zdobení stromků pro zvířata

Zimní přikrmování ptáků se pro nás stalo tradicí.

16.12.2020


Pozdrav z koutku živé přírody nejen pro členy ANAXu
Pozdrav z koutku živé přírody nejen pro členy ANAXu

I když jsou kroužky zavřené, zvířata tu máme dál.

12.11.2020


Přírodovědný kroužek ANAX
Přírodovědný kroužek ANAX

Činnost kroužku probíhá venku v přírodě.

07.10.2020


Kroužky v září
Kroužky v září

23.09.2020


Aktuality


ÚPLNÉ UZAVŘENÍ DDM POKRAČUJE DO 22. LEDNA 2021

Vážení rodiče,

rozhodnutím vlády pokračuje uzavření všech kroužků DDM, prozatím platí toto opatření do 22. 1. 2021. Epidemiologická situace se nevyvíjí dobře, pokračování naší činnosti pro děti je nyní v nedohlednu.

DĚKUJEME za Vaši přízeň!

Aleš Šob, DDM Smiřice

08.01.2021


Nový rok v DDM

Vážení rodiče,

Od 4. 1. 2021 se po prázdninách do škol vrací už jen 1. a 2. třídy, kroužky DDM budou mít opět zavřeno. Oficiálně do 10. 1. 2021, ale bude se to určitě prodlužovat a ten zákaz bude platit dlouho. Může se opakovat rok 2020, kdy jsme do léta již kroužky neotevřeli. Zůstáváme myšlenkami pozitivní, třeba nějak zlepšení situace pomůže očkování.

Některé kroužky mohou dále pokračovat online, jako v říjnu a listopadu (příprava na přijímačky, STREET DANCE).

DĚKUJEME za Váš velký zájem o kroužky! Jako školy dostávají peníze podle počtu žáků, tak DDM také podle přihlášených dětí v kroužcích. Vaše důvěra nám tedy moc pomohla!

Několik málo dětí nemá ještě zaplaceno, prosím, uhraďte kroužek do 15. 1. 2021. Vím, že někdo vyčkával, jak to bude, pak se vše zrušilo a nemělo z Vašeho pohledu smysl platit. Nám ale ty peníze chybí účetně, když kompletujeme přihlášku + platbu. A po 31. 12. 2020 z té částky vznikne pohledávka. Děti pak budeme muset k 31. 12. 2020 z kroužku vyřadit.

O svoje peníze se nemusíte bát. Zatím jsme z nich neutratili ani korunu a máme je pro Vás uschované na vrácení.

Přesto jsme nezaháleli a dětem pro radost nakupovali nové učební pomůcky za peníze, které jsme ušetřili z akcí, které se nekonaly. Například máme úžasnou laserovou střelnici, kterou jsme si přáli již 10 let pro děti na tábory a dětské dny. Také máme nové vybavení na dětskou lukostřelbu. Dále nové podnětné pomůcky pro kroužek LEGO roboti, kroužek TLAPKY bude mít nové závodní překážky pro pejsky, nové pomůcky si pořídili Sportovní střelci, Lezecký kroužek a Florbal.

Hodně dětí jde k nám do DDM najisto, na vysněný kroužek a dělá několik let, co ho baví. Děti u nás ale mohou i jen zkoušet, hledat svůj talent. Někdo přeskočí během roku na jiný kroužek, další rok zkouší zase jiný. Časem si najde třeba v zálibě svou budoucí profesní dráhu na celý život. Máme vyzkoušeno, že děti se posouvají dopředu nejlépe za dobré slovo a pochvalu. U mých střelců a badmintonistů to tak jednoznačně funguje. A stejnou metodu používají i ostatní naši vedoucí. Chceme, aby se k nám vždy děti těšily!

Je skvělé, že toto vše svým dětem umožňujete!

Hradečtí hokejisté také jako děti hledali svůj talent a našli ho naštěstí v hokeji. Během dětství určitě přišli na to, že se nebudou živit zpěvem, a tak si dovoluji Vám na zakončení vánočních prázdnin zaslat toto video, pokud jste ho již neviděli, je úsměvné a milé. Vaše děti Vám to určitě zazpívají lépe:

Mountfield HK přeje všem veselé Vánoce!

A prosím, nezapomeňte své děti třeba ještě i dnes pochválit, zaslouží si to!

Hezký nový rok!

Aleš Šob, DDM Smiřice

01.01.2021


Pracující kroužky DDM od 7. do 18. 12. 2020

Víš si rady s češtinou?

Sportovní střelci

Keramika a výtvarné činnosti

LEGO roboti

Matematika pro bystré hlavy

ANAX – přírodovědný kroužek

TLAPKY – kynologický kroužek

Rybářský kroužek

Zdravotnický kroužek (koná se pouze 10. 12. 2020)

Roztleskávačky BERUŠKY

Roztleskávačky IRIS

Sportovní střelba z malorážových zbraní

Střelecký kroužek

STREET DANCE

15.12.2020


Některé kroužky mohou znovu zahájit činnost od 7. 12. 2020

Vážení rodiče!

Restart činnost kroužků máme od pondělí 7. 12., obecně pro všechny DDM v republice platí, že mají dovolené provozovat všechny kroužky, i sportovní (dokonce s výjimkou na nošení roušek při sportu či tanci). Bohužel tělesná výchova ve školách je stále zakázána. Z tohoto důvodu kroužky v tělocvičně ještě nemohou začít, protože tělocvična nebude do konce roku v provozu, škola tam nemůže mít vyučování, ostatní organizace tam také ještě nechodí (účastníci by museli mít při sportu roušky) a v tělocvičně by bylo velmi nehospodárné vytápět pouze pro DDM.

U všech ostatních kroužků mimo sportovních a tanečních platí, že všichni účastníci i vedoucí musí mít stále nasazené roušky. Kroužky mohou být v počtu 10 účastníků + vedoucí. V některých kroužcích bude nutné udělat organizační opatření, aby se počet dodržel.

Protože do vánočních prázdnin zbývá již jen 12 školních dní a riziko je stále vysoké, vedoucí kroužku může rozhodnout, zda se kroužek uskuteční či ne. Dostanete informaci elektronickou poštou či SMS o konání kroužku, případně vedoucí může provést mezi rodiči anketu, zda by byl o kroužek zájem. Stejně tak rodiče se mohou sami rozhodnout, zda své dítě na kroužek pošlou či ne.

Od DDM dostanete peníze zpět, i když se kroužek uskuteční a své dítě na kroužek nyní v prosinci nepošlete. Nebudeme dělat žádné rozdíly, budeme vracet úplně všem, tedy i dětem, které se zúčastní!

Přehledně: DDM vrátí rodičům poměrnou část poplatku od uzavření kroužků až do konce prosince!

Do běžného stavu fungování kroužků bychom se měli vrátit po vyhlášení PES stupně 2.

Děti již potřebují činnost ve volném čase jako sůl. A chybí jim třeba jen taková drobnost, jako je popovídat si s kamarády. Budeme se s dětmi opět těšit v DDM na viděnou!

Hlavně zdraví vám přeje Aleš Šob, DDM Smiřice

05.12.2020


Rozhodnutím vlády stále pokračuje uzavření kroužků DDM

Vážení rodiče, 

děti se 18., 25. nebo 30. 11. postupně vracejí do škol, ale rozhodnutím vlády zájmové kroužky DDM stále zůstávají uzavřeny.

Opět si Vás dovoluji ubezpečit, že Vám peníze za celou dobu uzavření DDM vrátíme.

Jak víte, nás a naše děti hlídá PES a ten nám dovolí kroužky znovu otevřít zřejmě až ve stupni nebezpečí 2 (v pondělí 23. 11. nastane teprve stupeň 4). Obávám se tedy, že se s dětmi v zájmových kroužcích uvidíme nejdříve po Novém roce.

Doba nám přinesla uvědomění, že štěstí a spokojenost   nemusíme nikde hledat, že ho máme v běžném, každodenním a mnohdy náročném životě. Snad se k němu brzy budeme moci vrátit!

Ať Vám děti dělají radost!      

   S pozdravem

Aleš Šob (za všechny pracovníky DDM Smiřice)

22.11.2020


© DDM Smiřice | Všechna práva vyhrazena | Zásady ochrany osobních údajů (GDPR)

seo&grafika: Studio Kružítko | engine: SpeedWeb