logo

Příměstský tábor SPORŤÁK

02.09.2020 

  • Domů
  • Příměstský tábor SPORŤÁK
https://www.ddmsmirice.cz//public/galerie/uf/2019_2020/2020_08_prim._tabor_sportak

Příměstský tábor SPORŤÁK

02.09.2020

Poslední týden v srpnu se konal příměstský tábor SPORŤÁK!

V termínu od 24.8. do 28.8. se uskutečnil příměstský tábor pro děti ze ZŠ a okolí. Tento týden jsme zvolili název tábora SPORŤÁK. 

Každý den tábora čekal na děti výlet za jiným dobrodružstvím.

V pondělí jsme navštívili Fajnpark v Chlumci nad Cidlinou. Zde si děti užily spousty zábavy. Postupně mohly využít atrakce v Hopsálkově, Bosově, Zvířátkově, Miniměstečku, zažily jízdu na sněhu prostřednictvím 10D kina a další aktivity. 

V úterý nás čekal turistický výlet. Vlak nás dovezl do Starkoče, odkud jsme šli pěšky na rozhlednu Žernov. Po vyběhnutí 92 schodů na 24 metrů vysokou rozhlednu se děti mohly rozhlédnout do okolí. Mohli jsme vidět vodní nádrž Rozkoš, Babiččino údolí, Orlické hory, Krkonoše a další krásy. Poté jsme vyrazili přes Rýzmburský altán, okolo Viktorčina splavu Babiččiným údolím až k památníku Babičky Boženy Němcové. Odtud už nám zbýval jen kousek na vlakové nádraží v České Skalici, odkud jsme se vlakem přesunuli zpět do Smiřic. Po celé cestě úterního výletu na děti čekaly úkoly, které musely na daném stanovišti splnit, aby mohly pokračovat dále. Celkem jsme zdolali po svých neuvěřitelných 17 km. Děti zasloužily velký obdiv.

Středa byla opět ve znamení turistiky. Z nádraží ve Svobodě nad Úpou jsme se vydali do prudkého stoupání po zelené turistické značce. Naštěstí nebylo tak dlouhé a zbytek cesty jsme už mohli vesele pokračovat po rovině. Po cestě jsme se zastavili v areálu Retroparku Sejfy, kde se odvážnější a otužilejší vykoupali na zdejším koupališti, zahráli si přehazovanou a občerstvili se v místním kiosku. Pak už následoval jen přesun na nádraží v Mladých Bukách.

Ve čtvrtek jsme se vydali vyzkoušet své fyzické a psychické možnosti do lanového parku v Pardubicích. Za vedení zkušených instruktorů mohly děti, kterým již bylo 10 let, absolvovat vysoké lanové aktivity, kde musely předvést jak fyzickou sílu při překonávání překážek, tak psychickou odolnost při pohledu z 10 metrové výšky. Na konci cesty čekal děti velký skok s houpačkou, který si děti velice užily. Menší děti zatím absolvovaly závod na nízkých lanových aktivitách, zaskákaly si na skákacích hradech, trampolínách a lezly po umělé lezecké stěně. Po náročném programu následovala projížďka lodí s názvem Arnošt z Pardubic, na které si děti mohly vychutnat výbornou zmrzlinu. 

Páteční dopoledne měly děti na programu střelecké závody na střelnici ve Smiřicích a atletický výceboj v zámeckém parku. Po skvělých výkonech nás čekal výborný oběd v jídelně v Holohlavech. Odpoledne patřilo soupeření ve stolním fotbálku, X-Boxu a taneční podložce zakončené sladkou odměnou v podobě zmrzliny u Apače.

Ve fotogalerii se můžete podívat na pár fotografií z celého týdne. Více fotografií je k dispozici v DDM k přenesení na flash disk.


32

Nové články


Příměstský tábor CESTOVATEL
Příměstský tábor CESTOVATEL

Předposlední týden v srpnu se uskutečnil příměstský tábor CESTOVATEL

02.09.2020


Loučení s prázdninami
Loučení s prázdninami

Předposlední sobotní odpoledne se konala již tradiční akce "Loučení s prázdninami".

01.09.2020


Úspěchy 2020/21
Úspěchy 2020/21

Největší úspěchy našich dětí v soutěžích.

01.09.2020


Jarní prázdniny s DDM
Jarní prázdniny s DDM

O jarních prázdninách jsme pro Vás připravili několik možností, jak zábavně využít ...

30.03.2020


Mistr světa ve florbale ve Smiřicích
Mistr světa ve florbale ve Smiřicích

V únoru naše florbalové tréninky navštívil juniorský mistr světa ve florbale Martin Haleš.

09.03.2020


Aktuality


Podzimní prázdniny

Opět plánujeme 4 denní výlet na hory, nejspíše v termínu 28.10 - 31.10. 2020

03.09.2020


Nabídka kroužků pro školní rok 2020/21

Vážení rodiče,

předkládáme Vám nabídku kroužků DDM Smiřice v novém školním roce 2020/2021. Tištěnou verzi dostanou děti ve škole příští týden.
Přihlášky vybíráme od 14. do 25. 9. 2020. Kroužky začínají od 29. 9. 2020.
V tomto roce nebude kroužek „Šikulka a minivařeníčko“, který vedla p. uč. Špryňarová. Jinak všechny kroužky zůstávají.

Věřím, že se rozhodnete investovat do budoucnosti svých dětí.

Nabídku si můžete prohlédnout ZDE.

Hezký den Vám přeje Aleš Šob, DDM Smiřice

03.09.2020


Kroužky v září

Vážení rodiče,

posílám přehled kroužků, které se naši vedoucí rozhodli pro děti otevřít již v září, a podmínky činnosti. Účast v září je pouze pro loňské členy, je dobrovolná a zdarma.
Chceme s dětmi dohrát rozehrané soutěže a dokončit rozdělanou práci z loňského školního roku.
Každý vedoucí Vám ještě zašle SMS a prosím, odpovězte mu, zda se Vaše dítě kroužků bude v září účastnit. Přehled kroužků otevíraných již v září naleznete ZDE.

Současně se již v září rozběhne příprava 9. tříd na přijímačky. V září bez přihlášek, od října budou oba kroužky (český jazyk + matematika) pouze pro přihlášené děti.

Nabídku kroužků pro nový školní rok připravujeme. Bude zveřejněna na webu a děti ji dostanou ve škole. Termíny a časy kroužků se snažíme zachovat jako v loňském roce.  

Přihlášky budeme vybírat od 14. do 25. 9. 2020.

Kroužky pro nově přihlášené děti ve školním roce 2020/2021 začnou v úterý 29. 9. 2020.

 

DĚKUJI Vám za spolupráci! Na děti se již velice těšíme!   

Hezký den! Aleš Šob, DDM Smiřice

01.09.2020


Příměstský tábor SPORŤÁK

Dům dětí a mládeže pořádá pro děti příměstský tábor, který proběhne v termínu od 24.8. - 28.8. 2020.

Jelikož dostaly přednost děti, které jsou přihlášené do kroužků DDM, byl tábor během jednoho dne beznadějně naplněn.

Odkaz na program tábora naleznete ZDE

19.06.2020


Rozloučení s prázdninami

Kulturní středisko Dvorana, s.r.o. a Cyklozastávka U Apače pořádají dne 22.8. 2020 od 15:00 akci "Rozloučení s prázdninami". 

Jedná se o zábavné odpoledne pro celou rodinu. Těšit se můžete na bohatý program: soutěže s Domem dětí a mládeže, divadelní představení pro děti, tvořivou dílničku, malování na obličej, Ekokaravan (mobilní přívěs s ochranářskou tematikou) a další. Bohaté občerstvení v areálu cyklozastávky.
Vstup volný.

 

19.06.2020


© DDM Smiřice | Všechna práva vyhrazena | Zásady ochrany osobních údajů (GDPR)

seo&grafika: Studio Kružítko | engine: SpeedWeb